Ahoj, poradili byste mi někdo se zrušeným letem? Máme objednaný ten chybový tarif na Havaj PRG-LHR-LAX-OGG a teď mi došel mail od letušky, že máme zrušený let LAX-OGG a že si ho máme přebukovat. Jak byste mi doporučili postupovat, jaké mám možnosti? Nikdy jsem tohle nemusel řešit. Přikládám část toho mailu: Dobry den, Dopravce American air. Zrusil dne 11/02/2015 svůj let BA5187 z LAX do OGG. V tomto pripade je mozne let zmenit na odlet 10/02 ci 12/02/2015 z Prahy a nebo posunout odlet z LAX do OGG na 12/02/2015 rano. V přiade noclehu však dopravce ubytovani nehradi. Prosim kontaktujte nas co nejdříve pro dohodu náhradního spojeni. Dekuji Vam Díky za rady .

Zrušený let

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Je pravda, že brumák má rád rum viac ako je zdravé, ale napriek tomu má viac rozumu ako floodland a na rozdiel od floodlanda žiadnemu diskutérovi nenadáva.

Mimochodom, stále som od moralistov nedostal jasnú odpoveď na otázku z môjho predchádzajúceho príspevku: "Správa sa Air Canada morálne, ak namiesto náhrady škody pošle bezcenný voucher? "

5 Citovat

Nestudoval jsem jejich podmínky, takže nemohu soudit, ale vzhledem k tomu, jak rychle a v jaké výši byl vydán, tak mi to jako odrbání zákazníka nepřišlo. A jak se nakonec ukázalo, tak tak úplně bezcenný ten voucher taky nebyl.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Je pravda, že brumák má rád rum viac ako je zdravé, ale napriek tomu má viac rozumu ako floodland a na rozdiel od floodlanda žiadnemu diskutérovi nenadáva.

Mimochodom, stále som od moralistov nedostal jasnú odpoveď na otázku z môjho predchádzajúceho príspevku: "Správa sa Air Canada morálne, ak namiesto náhrady škody pošle bezcenný voucher? "

V čem kokrétně byl voucher bezcenný?

0 Citovat

floodland a OLMC1, ja som v príspevku hovoril o svojom voucheri za stratenú batožinu. Pre zaujímavosť podmienky môjho voucheru v skratke:

platnosť 3 roky, pre 1 - 4 osoby (musím byť kupujúcim a musím letieť), kúpa musí byť na stránke AC, jednorazová zľava 25% z letov (v rámci jednej letenky) operovaných výlučne AC, neplatí v prípade codeshare letu, ak daný let letí iná spoločnosť.

Intenzívnejšie lietam od roku 2012, s AC som mal doteraz 4 lety v rámci jednej letenky. Do destinácií, do ktorých by som mohol použiť AC, (plánujem navštíviť Kanadu ešte asi 2x) je pre mňa výhodnejšie a lacnejšie použiť iné spoločnosti. Budem rád, ak sa mi podarí zľavu uplatniť, ale nepočítam s tým, preto je voucher pre mňa s najväčšou pravdepodobnosťou bezcenný.

PS Pre cestujúceho, ktorý aspoň raz začas letí s AC by to bolo dobré, až vynikajúce odškodnenie.

 

1 Citovat

Nuze… cely pribeh. V cervenci 2022 zruseny den pred odletem letenky z Zurichu do Montrealu. Jen pro poradek… kazda letenka byla koupena samostatne. Proc? Protoze na kazdou letenku slo uplatnit slevu a ted si nevzpominam 20eur. Nasledne jsem si na infolince… byl jsem vyzvan emailem z AC abych to tak udelal…  vybral jiny let na stejny den. Hodinu na to prisel email, ze let je opet zrusen. Cele znovu jeste jednou a vybral jsem si let Zurich-Pariz-Montreal. Male prodlouzeni tohoto pribehu… Na letu z Zurichu do Parize zpozdeni. Pred pristanim za mnou prisla letuska, ze nestihneme prestup a at si na transfer desku zaridime letenky na delsi den. No nedalo mi to a bezime jak psychopati na gejt, kde mi letuska oznamuje, ze nas vyloucili z prepravy protoze meli za to, ze to nestihneme… 20 minut nekam volala a pak nas slavnostne pustili do letadla. Na trase do Montrealu dalsi zpozdeni a prilitame se sekerou asi 3h. Druhy den poslany 3 zadosti o kompenzace. Po mesici vsechny zadosti AC vyfaklo, ze vsechna zruseni a pozdeni byla z bezpecnostnich duvodu. Pisu zpatky, ze si to nemyslim a hrozom small courtem. Po mesici emaily, ze trvaji na bezpecnostim problemu, ale ze mi posilaji vouchery na 900CAD jako projev dobre vule. Pisu ze odmitam a trvam na financni kompenzaci. Dva mesice zadna odezva. Vytvarim tri nove zadosti o kompenzaci. Po mesici odpoved na prvni email, ze uznavaji a at poslu platebni udaje. Po dalsim mesici se pripominam u vsech zadosti. Po dalsim mesici prichazi 600eur na ucet. U dalsich dvou prichazi info, ze mam narok jen na 300eur, protoze zpozdeni dosahlo jen 3h oproti uplne prvnimu letu, ktery jsem rezervoval. Zcela vycerpan to akceptuji a po 2-3 tydnech prichazeji zbyle penize. Nasledne zjistuji, ze vouchery jsou stale aktivni a zcela pri smyslech jimi hradim letenky s AC na Hawai. The end

6 Citovat

Edo, predpokladal som, že Vám spôsobili vážne problémy. U mňa to také dramatické nebolo, zato som strávil veľa času na letiskách v San Jose a vo Viedni a samozrejme následným dopisovaním si s AC. Šťastím bolo, že po skúsenosti so Saudiou som v odbavenej batožine mal len malý vreckový nožík a kozmetiku.

0 Citovat

takže se prakticky nic nestalo a takovy srdcerycny pribeh. uz chybi jen reportaz na n@ve a dramaticka hudba na pozadi.

vskutku vycerpavajici. a za tohle vydyndat vouchery a jeste bambilion ecek navic? hustý.

2 Citovat

Zdá sa, že AC je ešte väčší bordel ako som si myslel, asi AC zaradím na blacklist spolu s TAP, wizz a saudiou.

1 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a): takže se prakticky nic nestalo a takovy srdcerycny pribeh. uz chybi jen reportaz na n@ve a dramaticka hufbs na pozadi.

Nestalo, lebo mal skúsenosti z cestovania a kus šťastia. Ak by to nevyšlo, asi by mal rozbitý plán s následnou škodou.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

Zdá sa, že AC je ešte väčší bordel ako som si myslel, asi AC zaradím na blacklist spolu s TAP, wizz a saudiou.

 

proc? ukazali se jako normalni aerolinka. 

1 Citovat

hugonovak napsal(a):

 

Nestalo, lebo mal skúsenosti z cestovania a kus šťastia. Ak by to nevyšlo, asi by mal rozbitý plán s následnou škodou.

kdyby na me vcera spadl meteorit, tak bych taky mel skodu. ale nespadl.

0 Citovat

Lorde, obávam sa že máš pravdu a že po covide je takéto správanie aeroliniek normálne. Kde sú časy, keď sme v Minneapolis stihli prebehnúť z lietadla za 20 minút na gate a tam nás čakali s vytlačenými boarding passmi na let KLM do Amsterdamu. Asi si neboli istí, či ich máme vytlačené.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

takže se prakticky nic nestalo a takovy srdcerycny pribeh. uz chybi jen reportaz na n@ve a dramaticka hudba na pozadi.

vskutku vycerpavajici. a za tohle vydyndat vouchery a jeste bambilion ecek navic? hustý.

Tak jestli moralizuje člověk s takovýma reakcema, netřeba dalších slov. 

2 Citovat

hugonovak napsal(a):

Lorde, obávam sa že máš pravdu a že po covide je takéto správanie aeroliniek normálne. Kde sú časy, keď sme v Minneapolis stihli prebehnúť z lietadla za 20 minút na gate a tam nás čakali s vytlačenými boarding passmi na let KLM do Amsterdamu. Asi si neboli istí, či ich máme vytlačené.

 

Ale prdlajs. V podstate nam na 20 řádcích předřečník řekl, že měli zpoždění a AC ho (stejně jako většina jiných aerolinek, a už dávno před covidem) zabookovala na další let. A on tam doběhl a tak ho bookovali zpátky. Jen to opepřil pohádkou a pindy o tom, jak ho slavnostne pustili do letadla.

To, že aerolinky , když už to je prakticky jisté, že to člověk nestihne, tak rovnou bookujou na další/jiný let a člověk po příletu do přestupního bodu má v mobilu / emailu nový boarding pas apod., je normální standard u sítových aerolinek. A kdyby tomu tak nebylo, tak zas budou jiní pindat, že jak je možné, že v 21. století je rovnou nepřebookujou na další let, a oni si to musí zařizovat.

Ale dělat huráz toho, že to náhodou stihl a agentce na gejtu trvalo pět minut, než je zas nabookovala zpátky (ono to chvíli trvá a pokud už let byl zavřen, tak to opravud nefunguje tak jednoduše) ... ukazuje pravý opak, než že je zkušený cestovatel.

2 Citovat

Tomu rikam mit fanzie. To musi byt neco kdyz ty se zavres na zachode.-))) No mam pocit, ze ac bych napsal cokoliv tak si to vylozis tak aby to zapadlo do tvyho pribehu. Mohu se skromne zeptat velkeho zkuseneho cestovatele jakym dozajista jsi… zaroven se klanim k zemi… co dela z cloveka zkuseneho/nezkuseneho cestovatele? Pouc me prosim… nasloucham

5 Citovat

[/citace]V podstate nam na 20 řádcích předřečník řekl, že měli zpoždění a AC ho (stejně jako většina jiných aerolinek, a už dávno před covidem) zabookovala na další let. A on tam doběhl a tak ho bookovali zpátky.[/citace]

Máš iné skúsenosti ako ja, mne sa niekoľko krát stalo, že som nestihol prestup z dôvodu meškania letu, zrušili mi náväzný let počas čakania na letisku, alebo let hodinu pred odletom, ale nikdy ma automaticky neprebookovali pred odletom prípojného lietadla. A moje skúsenosti jednoznačne hovoria, že v krízových situáciách musím byť asertívny a aktívne riešiť problém. Ak by som sa nezachoval v januári tohto roku na Madeire podobne ako Eda v Paríži a čakal čo spraví wizz, tak tam trčím asi doteraz.

0 Citovat

hugonovak napsal(a): Mimochodom, stále som od moralistov nedostal jasnú odpoveď na otázku z môjho predchádzajúceho príspevku: "Správa sa Air Canada morálne, ak namiesto náhrady škody pošle bezcenný voucher? "

Moralisté umí třeba googlit: https://rppa-appr.ca/eng/right/l...ed-baggage a poradili by ti, že namísto fňukání zde na fóru jsi měl voucher odmítnout a požadovat kompenzaci dle specifik uvedených výše, včetně možnosti postoupit případ kanadským úřadům.

1 Citovat

Petr76:

1. nefňukám, len mi nedalo nereagovať na útoky na Eda

2. googliť viem aj ja, a keby som sa na to nevykašlal, možno by som dostal 150€. Ale stojí za to strácať čas a ničiť si zdravie kvôli 150€? Mám dosť iných starostí a problémov, ktoré prináša každodenný život.

Na tebou uvedenom odkaze som samozrejme bol hneď na začiatku. Ona sa to zdá pekné, ale v praxi sa budeš krútiť dokola po stránkach a na záver Ťa vyzvú, aby si predložil nákupné bločky od batožiny a od vecí, ktoré boli v batožine. Všeobecne veľa vecí na prvý pohľad vyzerá ináč, ako je skutočnosť.

Niekedy, a nielen pri cestovaní, je treba stratu odpísať, a ak sa dá neskôr strata kompenzovať, napr. tak, ako to urobil Edo, je to treba využiť.

Edo, a určite veľa ľudí pred ním a po ňom neurobili nič zlé, ak si prilepšili na úkor AC. AC si zasa naopak prilepšila na úkor iných cestujúcich. Takže si nemajú vzájomne čo vyčítať.

 

2 Citovat

No vida. Takže kolenovrtovi se vlastně vůbec nic strašnýho nestalo, ale v klidu pumpnul AC za tříhodinové zpoždění o 75 litrů. 

Tak hlavně že se cítí jako king, že to těm hnusným aerolinkám pořadně natřel.

Gratuluji.

2 Citovat

King dekuje za gratulaci krutoprisnymu kingovy z cestujlevne. Ted si mi to krute natrel. Tak hlavne, ze se ted citis jako king ty zde. Blejt ty stejny sracky tretim dnem... mas vydrz. Mucinky muc na dobrou noc

2 Citovat

Proč to Edovi a podobným máte za zlé. Všude venku je džungle, v Americe, černé Africe, (v Česku zatím menší, ale brzo to tady přijde s globalizací a bídou naplno). Na netu, na ulici je minimálně sto subjektů, které vám každý den půjdou tvrdě po krku a penězích a za každou chybu zaplatíte.

Každý si tady urval někde jinde. Eda u AC, Jan a spol u FR... Bych nikoho nesoudil.

13 Citovat

@MIGUELAS já si myslím, že floodland si kompenzuje svůj špatnej život na netu :) on tu permanentně někoho buzeruje. 

1 Citovat

Tak takhle to teda je, my vlastně vedeme boj s aerolinkama. Jednomu týpkovi ztratili kufr, tak ho Eda pomstil tim, že využil vouchery který využít neměl. Teď už to je vlastně v pořádku, protože zlá AC dostala pořádně za uši!

3 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Pridam zkusenost s Air Canada… rok zpatky zrusen let a novy opozden… pozadano o kompenzaci 3x600eur. Nejdriv me vyfakli, pak mi poslali 3x900cad jako projev dobre vule, ktere jsem odmitl… dnes pristalo na ucte 1x600eur a 2x300eur… plus ty vouchery co mi poslali jsou porad aktivni.-) Zrovna jsem je uplatnil… sice to trvalo, ale timto dekuji Air Canada za letni dovolenou zdarma.-)

 

Jee, to mám aspoň radost a zadostiučinění, že mě někdo "pomstil" u téhle příšerné společnosti.

Letěl jsem leden 2022 (i palubní služby, pokud vůbec mají, mizerné) Aruba-Toronto-Curych-(Swiss)-Praha. V Torontu nastoupeno načas, nakládka vůbec nezačla. Kpt. že asi 30 minut zpoždění z provozních důvodů, po 30 minutách, že dalších 20 kvůli změně nakládání kvůli vyvážení letadla (nakládka nezačla). Za dalších 20 minut, že ještě čekáme na nějaké rozhodnutí operačky společnosti, že možná budou další cestující. Hodinu a půl po odletu, hlášení sorry, ale už brzo poletíme. Takže zpoždění 2,5 hodiny nakonec a k tomu dalších 30 minut, neb jsme odmrazovali. Takže v Curychu mi ulitnul dopolední připoj do Prahy a musel jsem čekat až na podvečerní.

Jelikož žádná místní "vymáhací agentura" nenabízí službu zastupování/vymáhání podle kanadských zákonů, všichni jen EU261 klasiku, stížnost jsem hned podal sám. EU261 odškodnění se nevztahuje, neb se nejedná o dopravce z EU ani let začínající v EU, ale Kanada má vlastní zákon, který také přiznává cestujícím při větším zpoždění, byť nižší odškodnění. Tak mě odpalkovali, že zpoždění společnost nemohla ovlivnit a v dobré vůli nabízí slevu 10% na příští nákup letenky. Můj nesouhlas a od nich odpověď, že teda nic a nemám nárok. Stížnost u kanadského leteckého úřadu. Nemá se urgovat odpověď píší, mají toho moc a odpověď trvá i více než rok. Na jejich stránkách lze alespoň online sledovat vývoj... tedy jsem 25000 v řadě k vyřízení. Takže po 14 měsícich se na mě dostalo a odpověď, že jim Air Canada napsala, že to byla vyšší moc a nemám nárok. Tak se ptám jaká vyšší moc a vysvětluji skutečnost. Další skoro 2 měsíce šetření... a opět zamítnuto kvůli ovlivnění pandemií covid (TVL i v lednu 2022 se tím ohánějí) a že kvůli nařízením vše trvá zaměstnancům déle, musí dodržovat rozestupy, je velká nemocnost a že společnost kvůli tomu zpožďuje lety, za to nemohou. Po nesouhlasu letecký úřad nabízí možnost, že bude vystupovat jako prostředník při vzájemném předsoudním vyrovnání. Potvrdil jsem, ale teď mi od úřadu přišla odpověď, že Air Canada se žádného takového předjednání a dokazování účastnit nebude, neb za nic nemohou a nemám nárok. Tedy zbývá jediná možnost soud naostro. Byť už jsem jeden (po letech pří s TAP Portugal) vyhrál, předsijen na tohle na takovou dálku nemám... 
Tak aspoň někdo je "podojil" 😇

9 Citovat

Když jde někdo po ceně, tak se nemůže divit. Jsou prostě společnosti, kterým je lépe se vyhnout. Kdo to nechápe, tak se musí spálit.

0